انواع چوب و کاربرد آن ها

چوب های بکار رفته در تولیدی مبل مهدی رضوی

چوب گردو

چوب گردو یکی از زیباترین و برجسته ترین چوب ها است که با نقوش زیبایش باعث شده جای بخصوصی در تولید مصنوعات چوبی داشته باشد. یکی از بهترین مزیت ها چوب گردو تلخ بودن آن است که از صدمه موریانه در امان می ماند. این چوب در برابر فشارها استقامت خوبی داشته و با کشش و فشارش به آسانی شکسته یا خم نمی شود. از نظر وزن جز چوب های نیمه سنگین بوده که باعث حمل و نقل آسان در مصنوعات چوبی می شود.

چوب راش

چوب راش یه به اصطلاح انگلیسی Fagus Orientalis نوعی چوب جنگلی بوده که در ایران و همسایه های شمالی کشور وجود دارد. این چوب از نظر اهمیت جایگاه ویژه ای در مصنوعات چوبی و انواع دکوراسیون پیدا کرده است. نیمه سنگین و سخت و فشرده بوده و همین ویژگی باعث شده تا از خورده شدن توسط موریانه در امان بماند. همگن بوده و دارای رنگ کرم متمایل به قرمز بوده که توسط نجاران قرمزی بیش ازحد به عیب این چوب تبدیل میشود چون بعد از رنگ کردن این نواحی تیره به نظر می رسد. اخیرا نوعی از چوب راش وارداتی وجود دارد که از گرجستان وارد کشور شده وچون در اندازه های متناسبی بریده شده اند ضایعات کمتری دارند. به دلیل مزیت های بالا و استقامت این نوع چوب، مبل های از نوع چوب راش قیمتی بالا دارند و اغلب مبل های کلاسیک با این چوب تهیه می شوند.

چوب توسکا

چوب توسکا چوبی بسیار فراوان است که مناطق قشلاق و ییلاق یافت می شود. مقاوم در برابر رطوبت و سبک است و باعث شده که در رطویت دوام بیشتری نسبت به خشکی داشته باشد. به دلیل انعطاف پذیری و ابزار خوری بعد از چوب راش بیشترین کاربرد را در صنعت مبلمان دارد. رنگ آن کرم مایل به قرمز است و در نهایت به رنگ صورتی درمی آید. صد سال عمر دارد و میزان رشدش ۵۰ سال است.

چوب روس یا نراد

چوب روس یا نراد ازجنس کاج سوزنی شکل است که از کشور روسیه وارد می شود. از لحاظ سمباده خوری و شکل پذیری بهترین مورد است. در صنعت مبلمان چوب راش و روس اغلب با هم استفاده می شوند. از لحاظ تراکم بسیار متراکم و بدون ترک است. نوعی شیره ی تلخ در چوب روس وجود دارد که از آسیب موریانه ها در امان می ماند. مبلمان های چوب راش بیشترین ماندگاری و دوام دارند. این چوب سست اما بسیار باکیفیت است.

توجه داشته باشید گروه صنعتی مبل مهدی رضوی افتخار این را دارد که با تجربه بیش از ۷ سال د ر زمینه کلاسیک، استیل، سلطنتی، چستر و راحتی همچنین سرویس خواب و جهیزیه بهترین خدمات با بهترین کیفیت چوب ها برای شما عزیزان به ارمغان بیاورد.